Hracie karty Memento Mori

€14,19 €11,73 bez DPH
Skladom (9 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia

Hracie karty Momento Mori ponúkajú jedinečný pohľad na stredovekú latinskú teóriu a prax uvažovania o smrteľnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hracie karty Momento Mori ponúkajú jedinečný pohľad na stredovekú latinskú teóriu a prax uvažovania o smrteľnosti. Odrážajú dlhodobú prítomnosť témy smrti v ľudskej kultúre a prinášajú umelecký a symbolický zážitok prostredníctvom hracích kariet.

Od filozofických traktátov až po umelecké diela fascinujú, vyvolávajú strach a pôsobia ako inšpirácia na ocenenie života. Táto kolekcia hracích kariet prináša ducha tohto starobylého myslenia do našej predstavivosti.

Tieto karty, čerpajúce z historického kontextu nositeľov tejto teórie, ktorí si uchovávali artefakty ako pripomienku nevyhnutnosti smrti, sú vytvorené v nízkom polygrafickom dizajne. Tento zjednodušený dizajn symbolizuje začiatok "virtuálneho" života a zároveň odkazuje na prvé kroky animácie a 3D tvorby s holými "kosťami".

Historici odhaľujú ezoterický význam hracích kariet, kde každá farba predstavuje jedno zo štyroch ročných období a každá karta vo farbe zodpovedá jednej z trinástich fáz Mesiaca. S päťdesiatimi dvoma kartami v balíčku táto sada symbolizuje päťdesiatdva týždňov v roku, čo pripomína pominuteľnosť nášho času na Zemi.

Hracie karty Momento Mori sú neustálou vizuálnou pripomienkou obmedzeného času na tejto planéte a umeleckým vyjadrením hlbších vrstiev ľudskej existencie.

Exkluzívne karty, ktoré nesmú chýbať v žiadnej zbierke!

Škatulka

  • Elegantný box s jednoduchým a čistým dizajnom. Väčšina povrchu je biela, s výraznou viacfarebnou lebkou v reliéfe, ktorá dodáva škatuľke jedinečný hmatový prvok.
  • Hoci sa zdá, že na škatuľke nie je žiadny nápis, vhodne ukrytý nápis "Memento mori" sa objaví až po otvorení balenia na zadnej strane otváracieho "cumlíka".

Design

  • Originálny a nápaditý vzhľad s nádychom elegancie. Pikové eso je zobrazené ako farebný kryštál uprostred, rovnako ako lebka na škatuľke.
  • Na obrázkových kartách sú klasické motívy s nevýraznými tvárami a pestrými farbami, ktoré sa pekne začleňujú do celkovej estetiky.
  • Karty s číslami zachovávajú farebnú líniu a ostro tvarované tvary so zaujímavými farbami.

Žolíki

  • sú nahradené logom amerického kúzelníka Chrisa Ramseyho, čo dodáva balíčku výrazný a autentický prvok.
  • Súčasťou balenia je aj propagačná kartička s webovou adresou a kartička vysvetľujúca pôvod sloganu "Memento mori".

Vyrobené spoločnosťou United States Playing Cards Company z vysokokvalitných maloobchodných kariet Bicycle, s moderným rezom a povrchovou úpravou Air cushion, ktorá zaručuje tradičnú kvalitu.

Memento mori je nielen vizuálne pôsobivé, ale ponúka aj skvelú manipuláciu s kartami a vysokú kvalitu výroby.

Dodatočné parametre

Kategória: Hry a šport
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
Tlačiareň: USPCC
Materiál kariet: Papier Bicycle Stock
Finish: Air-Cushion
Obsah: 52 kariet (+2 žolíky)
Veľkosť karty: 63,5 x 88,9 mm
Vyrobené: USA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: