O nás

Ľudia sú od prírody leniví, ako dokázali vedci. Tento objav vlastne stojí aj za vznikom nášho príbehu. Písal sa rok 2001, kedy som sa aktívne venoval snowboardingu a premýšľal ako byť, čo najviac na horách a nemusieť pritom pracovať. Moja vízia bola taká, že postupne nakupím, čo najviac stolných futbalov, ktoré umiestnim na dlhodobý prenájom do pohostinstiev a barov. Následne, že budem občas dochádzať z hôr, inkasovať za prenájom a nebudem musieť nič viac robiť. Človek mieni, život mení.

S každým, predovšetkým starším umiestneným futbálkom, sa množili poruchy, ktoré bolo treba odstrániť. Preto som sa najskôr naučil robiť servis sám, na svojin strojoch a následne sa ma začali ľudia pýtať na doporučenie i na servis ich futbálkov.

Tým vznikla väčšia potreba náhradných dielov, ktoré v tej dobe, na českom trhu moc neboli a postupne som sa dostal do štádia, presne opačnému myšlienke vzniku. Dnes sa venujeme futbálkom naplno, usilujeme, aby návštevníka našich stránok bavilo s nami spolupracovať a občas sa nám podarí, nájsť si chvíľku aj na šport.

 

Prvý zakúpený stolný futbal a prvý dlhodobý prenájom do pohostinstva U krále Václava IV. v Krči. Vtedy som tých čínských stanov nad futbálkom vystriedal asi 5 za sezónu. Ale naučili sme sa robiť servis a dostali chuť k ďalšiemu podnikaniu.

 

Hľadáme ďalšie miesta na dlhodobé prenájmy futbálkov, samozrejme, ako už to na začiatku podnikania býva, nemáme peniaze na nové futbálky, a tak vykupujeme po bazároch, na čo máme a repasujeme stolné futbálky, ako sa dá.

 

OPEL Omega Caravan 2.0 - jediné kombi, na ktoré sme mali, a do kterého sa vošiel stolný futbálek s tyčami.

 

Prvé krátkodobé prenájmy stolných futbalov. Najskôr Sázavafest a následovne Strahov OpenAir.

 

Opäť Sázavafest a novo zaisťujeme dodanie stolných futbalov i na festival Rock for People 2006. Už sa nám darí zakúpiť nové futbálky FAS, ešte netušíme, že túto značku budeme v následujúcich rokoch zastupovať pre ČR a SR.

 

Prvý korporátny klient T-Mobile a krátkodobý prenájom stolných futbalov pre ich teambuilding v centrále na Chodove. Darí sa nám osloviť viac zákazníkov s prenájmom na firemné akcie a zaisťujeme v tomto roku event pre Vodafone a Konica Minolta.

 

Sme stále “garážovka“ a dostávame prvú zakázku na polep stolných futbalov v brandingu Milka pre propagáciu značky na českých zjazdovkách.

 

Rembrandujeme naše webové stránky, ktoré do vtedy, od roku 2007 fungovali skôr ako offline katalóg. S rôznymi upgradami týchto stránok sme vydržali až do roku 2019. Náš sortiment vybavenia na firemné akcie rozširujeme a veľkoplošnú autodráhu a rovno ako prvú akciu máme event pre BMW Invelt Praha. Sťahujeme sa do nového skladu v Prahe 9 a rozširujeme ako sortiment vybavenia na firemné akcie, tak skladové zásoby stolných futbálkov.

 

Usilovne pokračujeme v práci, obnovili sme flotilu a rozširujeme našu sieť futbálkov v dlhodobom prenájme.

 

Je nám cťou, stať sa jedným zo sponzorov Ladislava Křepela-majstra sveta v stolnom futbale. Strieborný OPEL Omega, který nám verne slúžil, předáváme na dojazdenie a od teraz jazdíme v dodávkach-flotilu rozširuje OPEL Vivaro. Sme verní značke, ktorá nás zatial nesklamala.

 

Naozaj nabitý rok!! Opúšťame byt a ideme do kanceláře. Poprvý krát vystavujeme na veľtrhu - EVENT DAY 2013. Začíname s vlastným dovozom futbálkov zo zahraničia. A točíme prvé video s recenziou stolného futbalu na YouTube.

 

Nakupujeme tovar priamo od výrobcu FAS Italy. Dovtedy sme museli tovar odoberať od sprostredkovateľa, čo často prinášalo komplikácie. Postupne si začíname všetky produkty fotiť sami. A hurá za hranice-sprovozňujeme slovenskú verziu e-schopu a vstupujeme na slovenský trh. Od teraz predávame nie len stolní fotbal, ale tiež stolný futbal.

 

Konečne-dámska posila týmu, ktorá je po celý týždeň v kancelárii a my môžeme v kľude do servisu a na akcie. Od polovice mája a cez víkendy ideme non-stop. Cez týždeň predaj a cez víkendy zaisťujeme krátkodobé prenájmy vybavenia na teambuildingy a firemné akcie.

 

Zásadný mílnik - odchádzame už po niekoľký krát na zahraničný veľtrh a privážame vysnívané výhradné zastúpenie Talianskej značky FAS pre ČR a SR. Stále navyšujeme objem skladových zásob futbálkov, bojujeme s Cash flow a skladovacím miestom. Dokupujeme nové regále, paleťáky a do toho sa venujeme firemným akciám. Jeden z najťažších dní v našej histórii-2. 12. 2016. Máme štyri akcie v jeden a pól dni a poprvý krát v histórii nás zrádza auto OPEL, o 02:30 ráno, pri Plzni. Zákazník je na prvom mieste-so značnou finančnou strátou obchádzame objednané akcie na odťahovke.

 

Sláva - meníme nášho správcu webu, po dlhých dohadovaniach sa nám podarilo odísť k novému správcovi a konečne môžeme pružnejšie reagovať na vzniknuté zmeny a potreby. Chceme byť vidieť! Brandujeme nášho miláčika a vyrážame opäť za hranice pre tovar. Už sme v cudzine viac ako doma.

 

Opäť rozširujeme flotilu o nové auto a skúšame VW Transporter. Vyrážame na zahraničný veľtrh, kde pre Vás hľadáme tie najlepšie a najnovšie produkty. Konečne môžeme vrátiť svoj diel spoločnosti a venujeme dva futbálky tým, kto ich potrebuje a nemôže si ich dovoliť. Poprvý krát vystavujeme na veľtrhu Event Fest.

 

Jeden z najťažších a najobávanejších krokov - prechádzame na úplne nový e-shop u Shoptetu. Pre firemné akcie pridáváme novinku: Cykloautodráha - autodráha ovládaná šlapaním na bicykli. Ihneď vystavujeme na veľtrhu Event Fest 2019.

 

Rok 2020 si budeme všetci ešte dlho pamätať. Od januára sa darí v segmente firemných akcií a v médiách sa objavujú články o nejakom vírusu v Číne. 7. marca sa vraciame z akcie pre Porsche Kraków a následne s účinnosťou od 14. marca 2020 prechádza Česká republika do Vyhlásenie núdzového stavu. Celý rok bol v znamení COVID-19 od problémov s dovozom tovaru po výpadky v príjmoch. Ale nevzdávame sa!!

 

Ďalší rok v znamení COVID-19 pandémie. Firemné akcie sa presúvajú do letných mesiacov a predovšetkým vonkajších priestorov. Ale je poznať, že svet sa trochu vracia do „normálu“. Hoci doručenie tovaru zo zahraničia značne viazne zo strany dopravcov, nevzdávame sa a rozširujeme náš sortiment. Je to s čudovaním, ale značne sa darí tým najdrahším modelom stolných futbalov a vďaka ich inštaláciám sa dostávame do mnohých zaujímavých miest. Tento rok predávame a inštalujeme zatiaľ najdrahší „kúsok“ v našej histórii. Stolný futbal FAS Ghost vyrobený z krištáľu v cene cez 7 460 €.

 

Hoci to sem celkom nepatrí, v roku 2022 Rusko napadlo Ukrajinu. Po neistote COVID prichádza neistota v oblasti bezpečnosti a energetiky. Napriek tomu sa drahšiemu segmentu stolného futbalu naďalej darí a realizujeme niekoľko inštalácií v kanceláriách v bezprostrednej blízkosti Dunaja. Zároveň opadá strach z pandémie a ľudia sa chcú opäť stretávať. V roku 2022 sme sa okrem štandardného predaja podieľali aj na realizácii 62 firemných podujatí. Najvzdialenejšie v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Na konci roka je celý tím dosť vyčerpaný. Ale všetko bolo úspešné!!