Sprievodca výberom futbálku

Pred samotným výberom stolného futbalu je nutné svedomito zvážiť,ako a kým bude stolný futbal využívaný.Kam a pre koho je určený.
Na základe našich skúseností ,sa následný výber delí na týchto šesť základných kategórií: (Kliknite na konkrétnu položku pre zobrazenie podrobností).


Futbálky pre občasné hranie

Stolný futbal určený do detskej izby pre deti do cca. 10 rokov

Tu je možné voliť z lačnějších a menších stolných futbalov,jako sú modely Glasgow Wood, Glasgow Black, dobre skladný Belfast Klapp, alebo osvedčený výrobca Garlando, model Garlando F-1. Pokial máte doma i hráča v batoľacom veku, môžete zvoliť model s teleskopickými tyčami Garlando F-ZERO, aby nedošlo k poraneniu priechodnými tyčami stolného futbalu.

Tieto stolné futbaly majú menšie rukoväte,iba 13 mm silné tyče s hráčmi ( dospelý futbal má tyče o priemere 16 mm ) a sú i celkovo nižšie jako „dospelé“ stolné futbálky.

Stolný futbal určený pre domáce hranie v rodine,na súkromnú rodinnú chatu a pod.

Pokial uvažujete o zakúpení stolného futbalu pre svoje staršie deti (12+),na chatu a občasné hranie už s dospelými osobami,môžete zvoliť z lacnejších variánt stolných futbalov,ktoré majú štandardnú veľkosť hostinských futbalov.Tieto futbálky sú už osadené tyčami o priemere 16 mm.Bohužial,všetky tieto stolné futbaly sú vyrobené z MDF a to i nohy. Preto je nutné sa k zakúpenému výrobku chovať slušne.Nie je možné „lámať “ futbal cez nohu,v prípade uviaznutia loptičky v mŕtvom bode,hracia plocha nie je osadená mantinelmi,iba sú zvýšené rohy futbálku.Najobľúbenejšie futbálky z tejto rady,sú futbálky Leeds,ktoré sa robia v rôznych farebných variáciách. Viac v našej ponuke.

Pre náročnejších hráčov je možné z tejto skupiny doporučiť stolný futbal TUNIRO BASIC biela,alebo modely Garlando F-20.

Pre náročnejších hráčov,kde s v domácnosti pohybuje ešte batoľa,môžeme doporučit stolný futbal FAS Match,s teleskopickými tyčami,aby nedošlo k poraneniu priechodzími tyčami stolného futbalu.

Futbálky pre denné / profesionálne / hranie

Stolný futbal určený do kancelárií,odpočinkových zón firiem,nemocníc,škôl a pod.

Pri výbere stolného futbalu do odpočinkovej zóny Vašej kancelárie,je treba mať na pamäti,že na stolný futbal je vyvíjaný dosť veľký tlak.Máme s predajom futbalov na tento účel dlhoročné skúsenosti.Vďaka servisom,ktoré následne po firmách robíme,dobre vieme,ako sú fotbaly využívané a ako veľmi sa na nich v kanceláriách hrá.

Stolný futbal určený na tieto účely už musia splňovať základné kritériá,ako sú kovové nohy,drevený,drevotrieskový korpus a štandarizované diely RETA Italy,ktoré sú následne dlhoročne dostupné v našom e-shope s náhradnými dielmi.

Tieto kvalitné futbaly už majú hraciu plochu pod hráčmi z tvrdeného skla ( nad hráčmi je stolný futbal otvorený).Vďaka tomuto riešeniu nájdete na stolnom futbale dokonalo rovnú plochu.

Do firiem vždy doporučujeme voliť stolné futbaly s priechodnými tyčami.Teleskopické tyče,sú náchylnejšie na ohýbanie.Teleskopické tyče sa volia do nemocníc,nízkoprahových centier a pod.,kde sa môžu pohybovať aj malé deti,aby nedošlo k ich poraneniu od priechodnej tyče,vychádzajúcej na protiľahlej strane stolného futbalu.

Za nás doporučujeme futbaly FAS, FunnyM, Atlantis, alebo vyššie modely stolných futbalov Garlando.

Stolný futbal určený do škôl

Pre školské zariadenia sme vyvinuli priamo konkrétne modely Atlantis School, Atlantis School-osvetlený a Talianský výrobca Garlando má tiež vlastný model Garlando School.

Tieto stolné futbaly sú vyrobené pre hru zdarma,ale loptičky sú umiestnené v podavači loptičiek,v tvare obráteného T, tak ako ho poznáte z komerčných verzií.Hracia plocha je z vnútornej časti zakrytá tvrdeným sklom.

Vďaka tomuto riešeniu, môžu hráči vhadzovať do hry koľko chcú loptičiek,ale nemôžu si ich fyzicky odniesť preč.

Vďaka zakrytiu hracej plochy nemôžu do ihriska a brániek vhadzovať žiadne predmety a nemôže dôjsť k znečisteniu a pod.

Všetky materiály sú použité z komerčných futbalov,takže sa jedná o stolné futbaly tel najvyššej kvality a životnosti.

Pre vonkajšie ihriská máme v ponuke špeciálny stolný futbal BETON, ktorý môže byť trvalo umiestnený vonku a s ohladom na svoju váhu 675 kg nie je možné tento odcudziť.

Komerčný stolný futbal s hrou za peniaze,určený do reštaurácií,penziónov a pod.

Jedná sa o špecifickú skupinu stolných futbalov,ktoré umožňujú hru len po vhodení príslušnej čiastky do mincovníku.Tieto stolné futbaly sa dajú,v podstatě rozdeliť na dve základné skupiny.Do pohostinstiev,kde doporučujeme stolný futbal so zakrytou hracou plochou nad hráčmi tvrdeným sklom,aby nedochádzalo k odcudzeniu loptičiek,ktoré sú chránené podavačom loptičiek proti odcudzeniu a do penziónov,kam je možné umiestniť stolný futbal s otvorenou hracou plochou a bez podavača loptičiek. Pre penzióny doporučujeme stolný futbal FAS Mundial.

Všetky nami ponúkané stolné futbaly do pohostinstiev nájdete TU. Všetky ponúkané modely sú vyrobené z materiálov, ktoré musia odolať tlaku a zachádzaniu hráčov v podnapilom stave, pokusom o demolíciu, vykradnutiu a pod.

Všetky tieto futbaly sú kvalitou porovnatelné,rozdiel je následovne napr.v mincovníku, kedy futbal je buď osadený klasickým mechanickým mincovníkom, u ktorého jr príjem mincí omedzený len na 1 hra/10 Kč,alebo elektronickým mincovníkom,ktorý príjíma všetky drobné mince. Veľkosťou a riešením korpusu,odkladačmi nápojov a pod.

Pokial máte záujem o komerčný futbal,na vonkajšie použitie, na kúpaliská a pod.,máme v ponuke špeciálny komerčný futbal na vonkajšie použitie FAS Rainbow CP.

Nizkoprahové centrá,škôlky a všade tam,kde sa pohybujú deti od 4 rokov veku

Pri výbere stolného futbalu pre tieto špecifické zariadenia,je treba brať v úvahuniekoľko dôležitých faktorov:

  • futbal je „všetkých“, a preto s týmto bude tak zachádzané,doporučujeme preto voliť kvalitný stolný futbal
  • okolo futbalu sa budú pohybovať malé aj veľké deti bez dozoru.Preto musí byť stolný futbal vybavený teleskopickými tyčami,aby nedošlo k poraneniu detí v tvárovej časti,priechodnými tyčami,ktoré pri hre vychádzajú na protiľahlej strane stola.

Teleskopické tyče zachádzajú do seba a na protiľahlej strane futbalu je táto zaslepená a tu žiadna tyč nevychádza.

Najkvalitnejšie nami ponúkané futbay sú FAS Fun teleskopické tyče,alebo Garlando G-500 Evolution-zasúvacie tyče. Z lacnejších variánt doporučujeme FAS Match.

Vonkajší stolný futbal

Pre umiestnenie vo vonkajšom priestore,doporučujeme len stolné futbaly vyrobené priamo pre vonkajšie použitie.Aj keď na stolný futbal priamo neprší,ale je u nás pomerne vysoká vzdušná vlhkosť,predovšetkým na jar a na jeseň.Pokiaľ umiestnite von futba,ktorý nie je vyrobený na vonkajšie použitie,v blízkej dobe Vám začne plesnivieť hracia plocha pod sklenenou doskou,ktorá je umiestnená pod hráčmi,následovne začne plesnivieť aj drevo korpusu,a ten sa začne postupom času vlniť a krútiť.

Vonkajšie stolné futbaly z našej ponuky FAS Sky, FAS Rainbow CP a BETON.

V našej ponuke nájdete samozrejme aj oficiálne stolné futbaly pre finále majstrovstiev sveta v stolnom futbale,celosvetovej ligy ITSF Garlando World Champion.

3 základné parametre

Ukážeme Vám nižšie na nákrese,aké tri základné parametre považujeme pri výbere stolného futbalu za najdôležitejšie.Kam a pre koho je určený.

  • Kovové nohy
  • Normované diely talianskej firmy RETA
  • Drevenný/drevotrieskový korpus