Mölkky - drevené kolky

€36,69 €30,32 bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručenia

Mölkky je vonkajšia hra podobná kolkom, ktorá sa vyrába z dreva pochádzajúceho z udržateľných fínskych lesov. Môže ju bezpečne hrať každý bez ohľadu na vek alebo fyzickú kondíciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ťažko sa vyslovuje, ale ľahko sa hrá!

Niekedy sú najlepšie tie najjednoduchšie hry.

Vytvorenie hry Mölkky a pochopenie jej pravidiel trvá len chvíľu. Potom už stačí len pár priateľov alebo členov rodiny a zábava sa môže začať.

Mölkky je vonkajšia hra podobná kolkom, ktorá sa vyrába z dreva pochádzajúceho z udržateľných fínskych lesov. Môže ju bezpečne hrať každý bez ohľadu na vek alebo fyzickú kondíciu.

Nie je potrebná žiadna fyzická sila, úspech je založený na kombinácii náhody a presnosti hodu. Všetko, čo potrebujete, je vonkajší priestor - záhrada, park alebo trávnik na námestí -, niekoľko priateľov a sada kolíkov Mölkky.

Pravidlá sú veľmi jednoduché a vzrušujúce. Každý kužeľ má svoje číslo a buď dostanete toľko bodov, koľko kužeľov ste zhodili, alebo ak ich zhodíte viac, dostanete toľko bodov, koľko kužeľov ste zhodili. Vyhráva hráč, ktorý ako prvý získa presne 50 bodov. Pozor, ak by ste získali viac ako 50 bodov, vaše skóre klesne na polovicu, t. j. o 25 bodov!

História Mölkky

Mölkky je pôvodná fínska hra so špendlíkmi, ktorá pochádza z južnej časti Fínska. Nápadne pripomína známu ruskú hru gorodki. Mölkky však nevyžaduje vysokú úroveň fyzickej zdatnosti, ako je to v prípade jeho staršej alternatívy gorodki.

Mölkky je šetrný k životnému prostrediu

Mölkky sa ručne vyrába vo Fínsku z borovíc, ktoré pochádzajú z lesov s certifikátom PEFC (trvalo udržateľne obhospodarované lesy). Mölkky je preto ekologický spôsob, ako sa skvele zabaviť v prírode.

Mölkky a svet

Mölkky dobýva svet! Okrem toho, že je Mölkky najrýchlejšie predávanou outdoorovou hrou v severských krajinách, má nadšených hráčov po celom svete. Od roku 2004 sa turnaje majstrovstiev sveta konajú vo fínskom Lahti.

Dodatočné parametre

Kategória: Hry a šport
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6.5 kg
Veľkosť balenia: š. 32 cm × v. 19 cm × hl. 22 cm
Rozmer každého kolíka: v. 15cm x pr. 5,5 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Radosť a zábava už od roku 1991


ALBI - sme česká firma, založená už v roku 1991 dvojicou vysokoškolákov, ktorí sa pôvodne snažili privyrobiť si predajom pohľadníc na Staromestskom námestí. Od prvých úspechov s Ladovskými pohľadnicami a prvorepublikovými retro pohľady sa ALBI prepracovalo až k spolupráci s americkým Hallmark - humorná blahoželania od ALBI zažila na slovenskom trhu raketový rozvoj. To už chýbal len krôčik k prepojeniu želanie s darčekmi a ich balením a onedlho naša hravá firma doplnila svoje portfólio o poslednej oblasť - spoločenské hry.